אילו דברים אפשר לעשות עם גוגל אנליטיקס?

המערכת של גוגל אנליטיקס אוספת מידע אודות נתוני הגלישה לאתר מסוים, ומציגה אותו באופן ידידותי למשתמש, קל ונוח להבנה גם למי שאינו מתמצא בעולם המחשבים. בין הנתונים שניתן לצפות בהם בגוגל אנליטיקס ניתן למנות כאלה שעוסקים באתר, כגון:

  • מספר הגולשים שנכנסו לאתר מדי יום
  • משך הזמן שבו כל משתמש בילה באתר
  • מספר הגולשים שהגיעו בפעם הראשונה לאתר לעומת גולשים חוזרים
  • בכמה עמודים צפה כל משתמש

בנוסף גוגל אנליטיקס מראה גם נתונים אודות המשתמשים עצמם, כגון:

  • מהיכן הגיעו הגולשים לאתר
  • האם גלשו לאתר ממחשב נייח או ממכשיר נייד כגון סמארטפון או טאבלט
  • סוגי הדפדפנים שבהם נעשה שימוש
  • סוג מערכת ההפעלה שלהם, ספק השירות, אפילו הרזולוציה של המסך שלהם

את כל הנתונים הללו ניתן לנתח באופן שיוביל להסקת מסקנות אודות שיפור האתר למאפיינים של רוב הגולשים. למשל, ניתן לעצב אותו באופן שיגרום לו להיראות הכי טוב שאפשר במסכים שעושים שימוש ברזולוציה הפופולרית ביותר בקרב המשתמשים, או ליצור גרסת אתר המותאמת לגלישה סלולרית (אם טרם עשיתם זאת).

כמו כן גוגל אנליטיקס מראה גם נתונים דמוגרפיים של הגולשים, לרבות גילם, מינם ותחומי העניין שלהם – מה שמאפשר לבעל האתר לשפר ולדייק את הנושאים בהם עוסק האתר שלו על מנת לשפר את ההתאמה לרוב קהל היעד ואולי אפילו לגלות קהלי יעד חדשים.

בעזרת גוגל אנליטיקס ניתן גם לראות מהו המסלול שעשו גולשים שונים באתר, ובפרט מה היה העמוד הראשון שבו הם נחתו, מה היה העמוד שממנו יצאו מהאתר, אילו עמודים הם הפופולריים ביותר באתר ואילו הכי פחות. המידע שניתן להפיק מכך יכול לסייע לשיפור עמודים בעייתיים, למשל בעזרת אלמנטים מעמודים שעובדים טוב מאוד.

ואם כל זה לא מספיק, אז על היתרון הכי חשוב עוד לא דיברנו: גוגל אנליטיקס מהווה כלי רב עוצמה בכל הקשור לקידום אתרים, עם אפשרות לצפות בביטויי מפתח שהובילו את הגולשים לאתר, בחיפושים פנימיים בתוך האתר, בנתונים אודות מהירות האתר, הורדות קבצים (אם זה רלוונטי) ומקורות שהפנו את הגולשים לאתר (מנוע חיפוש? הקלקה על קישור כלשהו? הקלדה של הכתובת ישירות בדפדפן?) ועוד – שלל נתונים שיכולים לשפר באופן משמעותי את דירוגו של האתר ברשימת תוצאות החיפוש של גוגל ושל מנועי חיפוש אחרים. ואז, ככל שהדירוג עולה כך עולה החשיפה האורגנית, מגיעים יותר גולשים לאתר, שיעור ההמרה עולה ובסופו של דבר ההכנסות עולות.